Menu
Strona głównaZdrowieMedycyna naturalnaKremy i maściBALSAM Z OLEJEM CHAULMOOGRA - SILNA ŁUSZCZYCA 30ml
Szybki kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas

         

KONTAKT:

GŁÓWNA SIEDZIBA FIRMY  

ul. Klasztorna 19B/19 
43-502 Czechowice-Dziedzice
woj. śląskie
Polska
NIP: 551-238-32-83
REGON: 243244892

BALSAM Z OLEJEM CHAULMOOGRA - SILNA ŁUSZCZYCA 30ml

37,62 zł

Wysyłka:48 godzin
Produkt dostępny (99828 szt.)
Waga:0.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Zyskujesz 3 punktów Punkty programu lojalnościowego
Kupując produkty objęte programem lojalnościowym, zbierasz punkty, które możesz później wymienić na kupony rabatowe do wykorzystania w sklepie.
Opcja dostępna tylko dla klientów zarejestrowanych.

BALSAM Z OLEJEM CHAULMOOGA 30ml

(zdjęcie poglądowe) - manufaktura


Łuszczyca to choroba skóry, której jeszcze nie udaje się wyleczyć, ale można łagodzić przykre objawy łuszczycy, m.in. pojawiające się na skórze suche łuski i towarzyszący im stan zapalny skóry. Leczenie łuszczycy nie jest proste. Co jakiś czas pojawiają się nowe leki, jednak ta choroba skóry jest nieuleczalna.

Stres i negatywne emocje sprzyjają zaostrzeniu objawów łuszczycy. Ważna jest też dieta, bo niektóre pokarmy nasilają przykre dolegliwości. Bardzo często od chorego zależy przebieg choroby i okresy, gdy pozostaje ona w utajeniu.

Balsam z olejem Chaulmoogra nie jest lekiem, tylko balsamem/preparatem, który ma pomóc w schorzeniach skóry.

Klienci z balsamu są bardzo zadowoleni choć były przypadki osób, które stwierdzały, że leczenie skóry nie przynosiło zadowalających efektów. W tym przypadku rekcja klienta na działanie balsamu i jego skuteczność jest cechą indywidualną.

Nie gwarantujemy u 100% osób spektakularnej poprawy.

Balsam Chaulmoogra jest dla osób, które nie chcą lub nie mogą przyjmować sterydów, którymi w 90 % leczona jest łuszczyca i wybierają naturalne sposoby łagodzenia objawów łuszczycy.

Olej chaulmoogra działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i ściągająco.  Jest bardzo dobry dla osób o tłustej cerze ponieważ zapobiega nadmiernej produkcji sebum i przeciwdziała powstawaniu stanów zapalnych. W kosmetyce od lat stosowany dla skóry trądzikowej, zanieczyszczonej, przy różnego rodzaju chorobach skóry. Olej ma działanie pielęgnujące, antyseptyczne, ściągające.

Znane jest bardzo korzystne działanie oleju na problemy skórne jak trądzik, świąd, egzemy i łuszczyca. Zwłaszcza ta ostania jest poważnym problemem, gdyż do tej pory nie znaleziono skutecznego leku, likwidującego u wszystkich tą dolegliwość.

Warto przy tym pamiętać, że olej chaulmoogra ma bardzo silne działanie antybakteryjne, dlatego należy obserwować reakcje skóry - czy nie występuje uczulenie.

Odstawić, gdy pojawią się jakiekolwiek oznaki uczulenia (zaleca się wykonanie testu uczuleniowego - posmarować delikatne miejsce na ciele np. w pachwinie czy za uchem i obserwować przez 24 godziny czy nie wystąpi zaczerwienienie, swędzenie czy wysypka)

BALSAM Z OLEJEM  CHAULMOOGA 30ml

Olej chaulmoogra wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu stanowi skuteczny środek na dolegliwości skórne takie jak trądzik, egzema, łuszczyca, czy opryszczka. Ten drogocenny olej będący składnikiem kosmetyków i preparatów leczniczych przyspiesza gojenie się ran, wspomaga regenerację suchej i zniszczonej skóry.

Oprócz oleju chaulmoogra w skład balsamu wchodzi bardzo popularny w Azji olej Tamanu, znany ze swojej skuteczności przy leczeniu chorób skóry, owrzodzeniach, czy trądziku oraz pełniące rolę nośnika balsamu - masło Karite, którego zadanie polega na wprowadzeniu cząsteczek olejów w głąb skóry.

Chaulmoogra zwiera chaulmoogriques,hydnocarpiques i kwasy tłuszczowe. Znany był jako lek na trąd. Olej ten jest również wspomniany w tekstach Ayurvedy oraz w Rig Veda. Drzewo jest wymienione w różnych starożytnych księgach medycyny i farmacji. Posiada niezwykłe właściwości w hamowaniu wzrostu prątków Mycobacterium leprae. Jedną z najsilniejszych bakterii wywołujących chorobę skóry. Inne bakterie o słabszym działaniu są hamowane natychmiast. Olej Chaulmoogra działa również antybakteryjne, przeciwzapalne, leczy choroby skóry takie jak egzema i łuszczyca i co ważne dość szybko widać poprawę skóry. Leczy rany, uspokaja zapalenia stawów i reumatyzm. Likwiduje owrzodzenia opryszczki czy syfilis. Jest także stosowany w preparatach lub maściach kosmetycznych przyspieszających gojenie ran.


Dlaczego proponuję Państwu stosowanie takich naturalnych olei do leczenia skóry?

Ponieważ kiedyś, kiedy nie było nowoczesnej medycyny z powodzeniem, poprzez rośliny i ich naturalne oleje czy wyciągi leczono bardzo poważne schorzenia skórne. Trzeba mieć świadomość czym była choroba trąd i jak poważna to była choroby. Jeśli olej Chaulmoogra potrafił wyleczyć chorego w parę miesięcy tak samo poradzi sobie z trądzikiem czy z krostami niewiadomego pochodzenia.

Problem polega na tym, że nie są prowadzone badania z czego wytworzył się trądzik czy krosty u danej osoby

– czy jest to wpływ bakterii i jakich?

Czy są to zwykłe zmiany hormonalne, a może grzybicze zapalenie skóry?

Balsam o właściwościach antybakteryjnych nie dopuści do tworzenia się kolejnych stanów zapalnych, a te już istniejące będzie łagodzić.

Ciekawostki i historia:

W medycynie chińskiej olej Chaulmoogra znany jest nie tylko z leczenia trądu,ale również świerzbu. W księdze holenderskiego botanika Hendrika van Rheede przeczytać można, że po zastosowaniu oleju Chaulmoogra zanika ból i świąd, który dręczył przez wiele tygodni towarzyszy jego wyprawy. Świąd zanikał po pewnym czasie od nasmarowania. Dalej pisał, że olej ten zmieszany z popiołem drzewnym wyleczył ranę wrzodową stopy i ropień u klaczy. Podkreślił on jednak, że jego doświadczenia w spożywaniu tego oleju wywoływały wymioty i niesmak - zatem jest to olej do stosowania zewnętrznego.

Nie jest to olej (czy nasiona z tego drzewa) trujący gdyż zaobserwowano, że dzikie zwierzęta takie jak tygrysy, pantery, lamparty jadły owoce tego drzewa! Chorym również podawano Chaulmoogra zmieszane np. z rumem. Według starych receptur pochodzących z Indii i Birmy czytamy, że przy stosowaniu balsamów zewnętrznych zawierających Chaulmoogra nie powinno spożywać się soli. Naukowcy studiujący starożytne pisma odkryki niedawno, że Chaulmoogra wykorzystywano do leczenia kiły – z powodzeniem! W 1854 fizyk profesor Frederick John Mouat przywiózł olej Chaulmoogra, który wprowadził do balsamu i leczył nim rany. Ponieważ jest to bardzo drogi olej nie każdy mógł pozwolić sobie na jego zastosowanie. Ciekawostką jest, że Joseph Rock botanik z University of Hawaii i powszechnie znany awanturnik (podróżnik) w 1920 roku wyruszył do Birmy i Syjamu (obecna Tajlandia) w poszukiwaniu drzewa Chaulmoogra z chęci zysku. Po 2 latach poszukiwań natrafił na małą wioskę z 30 mieszkańcami w pobliżu rzeki Chindwin. W koło tej wioski rosło tysiące drzew Chaulmoogra ale tylko jedno owocowało! Mieszkańcy pomagali mu zbierać owoce i nasiona tłumacząc przy tym (pokazując na swoje ciała), że Chaulmoogra pomaga w wielu chorobach skórnych. Po powrocie 1922 roku opublikował wszystko w National Geographic. Nasiona były sadzone na Hawajach, Filipinach czy Nigerii, ale niewiele drzew wzrosło aby później owocować. Z 2980 sadzonek ostało się raptem kilkadziesiąt drzew. Z takiej ilości bardzo trudno było pozyskać sporą ilość oleju. W 1936 Pierre Baranger profesor w Instytucie Pasteura pisze pierwszą pracę dyplomową na temat Chaulmoogra. Dowiedzieć się można było z niej, że Baranger zaobserwował w Idiach jak Hindusi wystawiali olej na działanie promieni słonecznych by odbył się naturalny proces peroksydacji: wytworzenie się nadtlenku Chaulmoogra - tym leczyli raka skóry. Zresztą do dzisiaj jest to powszechne w Indiach – gdyby nie pomagało z czasem zaniechano by tej formy leczenia.

Co takiego zawiera w sobie olej Chaulmoogra?

35,0% z kwasu chaulmoogriqu

33,9% z kwasu hydnocarpiqu

12,8% kwasu gorlique

5,6% kwasu palmitynowego

3,6% kwasu oleinowego

1,8% kwasu linolowego

1,3% kwasu oleopalmitynowego

0,8% kwasu mirystynowego

0,6% kwasu stearynowego

W Polsce olej Chaulmoogra jest bardzo mało znany. Jest on powszechnie stosowany w preparatach, piankach, kosmetykach a nawet lekach w takich państwach jak Francja czy Anglia (te państwa miały swoje kolonie w miejscach, gdzie występowało to cudowne drzewo). Niestety oleju Chaulmoogra jest w/w produktach procentowo bardzo mało. Jednak mimo tak małej jego zawartości preparaty te pomagają skórze z poważnymi problemami. Znalazłam tez SPA w Tajlandii gdzie dają 100 % gwarancji leczenia łuszczycy i głównym preparatem, którego używają jest właśnie Chaulmoogra. Zmieszany z wodą cytrynową jest powszechnie stosowany na rany oparzeniowe. Olej ten został sprowadzony dla zaprzyjaźnionego z nami gabinetu kosmetycznego i zaczęli stosować go klienci z poważnymi chorobami skórnymi. Po kilku tygodniach stosowania zauważono ogromną poprawę skóry. Olej nie tylko poprawiał wygląd skóry zmienionej chorobą ale dawał tez ulgę osobom z chorobami reumatycznymi. Dane nie kłamią – legenda, jak i historia Chaulmoogra pokazuje, że jest to bardzo skuteczny środek w leczeniu skóry. Balsam Chaulmoogra zawiera dodatkowo masło Karite oraz olej Tamanu znany również z doskonałych właściwości leczenia chorób skórnych. Jest na tyle skuteczny, że w państwach azjatyckich wstrzykuje się go pacjentom. W połączeniu z Chaulmoogra działania enzymów są silniejsze. Masło Karite natomiast ze swoim składem znane jest jako cement komórkowy, posiada naturalny filtr i ma za zadanie wprowadzić cząsteczki olejów w głąb skóry. Jest nośnikiem balsamu. Balsam nie zwiera żadnych chemicznych dodatków. Nie jest lekiem tylko preparatem, balsamem, który pomoże w chorobie skórnej. Należy stosować go zewnętrznie smarując cienko skórę z problemami. Można stosować parę razy dziennie 2-3 cały czas obserwując czy nie występuje uczulenie – to silnie działający olej.

Stosowanie:

Balsam należy stosować wyłącznie zewnętrznie, nakładając jego cienką warstwę na miejsca zmienione chorobowo. Zalecana częstotliwość nakładania balsamu to 2-3 razy dziennie. Prosimy przy tym pamiętać, że olej chaulmoogra to olej o bardzo silnym działaniu (do jego produkcji wykorzystuje się m.in. kwas chaulmoogriqu, kwas hydnocarpiqu oraz kwas gorlique), dlatego też po każdym nałożeniu preparatu należy obserwować, czy nie występuje reakcja alergiczna.

Balsam z olejem Chaulmoogra nie jest lekiem, tylko balsamem/preparatem, który ma pomóc w schorzeniach skóry.

Przeciwwskazania:

  • nie stosować wewnętrznie,
  • odstawić, gdy pojawią się jakiekolwiek oznaki uczulenia na olej chaulmoogra (zalecane przeprowadzenie testu uczuleniowego)
  • nie stosować u dzieci,
  • nie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią,
  • poinformować lekarza o stosowaniu preparatu z olejem Chaulmoogra, jeśli zamierza się stosować inne leki

Po kilku miesiącach stosowania balsamu przez naszych Klientów stwierdzono :

Łuszczyca jak i mniejsze choroby skórne ustępowały. U dzieci było to szybsze u osób dorosłych wolniejsze. W przypadku dzieci choroba wracała dopiero po ok 6-8 miesiącach (w tym czasie nie stosowano ani leków ani balsamu i innych maści), w przypadku osób starszych łuszczyca wracała po ok 4-6 miesiacach. Klienci z balsamu są bardzo zadowoleni choć były przypadki osób, które stwierdzały, że leczenie skóry nie było spektakularne. Balsam z olejem Chaulmoogra to nie antybiotyk, jego działanie jest dłuższe ale trwałe. Łuszczyca, która wracała zawsze była o wiele łagodniejsza od stanu poprzedniego i dawało się ją szybko wyleczyć. Balsam Chaulmoogra jest dla osób, które nie chcą lub nie mogą przyjmowac sterydów (którymi w 90 % leczona jest łuszczyca) i wolą naturalne sposoby leczenia. Najgorsza odmiana choroby skóry to trąd, który leczona właśnie olejem Chaulmoogra i to z powodzeniem. W muzem naturalnym USA wystawione są pamiętniki wielu podrózników gdzie przeczytać można o cudownych własciwościach Chaulmoogra w leczeniu trądu i kiły. Olej ten jest bardzo trudno dostępny gdyż nie zawsze drzewo owocuje. Jesli nawet owocuje nie w każdym oleju występuje kwas chaulmoogriqu i kwas hydnocarpiqu odpowiedzialne za leczenie

Tylko do użytku zewnętrznego

pojemność: 30ml


Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
...jest pusty

Powiadomienia

BALSAM Z OLEJEM CHAULMOOGRA - SILNA ŁUSZCZYCA 30ml

Szybki kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas

         

KONTAKT:

GŁÓWNA SIEDZIBA FIRMY  

ul. Klasztorna 19B/19 
43-502 Czechowice-Dziedzice
woj. śląskie
Polska
NIP: 551-238-32-83
REGON: 243244892

Przejdź do panelu Kreator
Użytkownik Allegro
99.00% Pozytywnych komentarzy
Typ
Ostatnie
7 dni
Ostatnie
30 dni
Wszystkie
Polecam
101
417
5973
Nie polecam
0
0
18
Zgodność z opisem
Obsługa kupującego
Koszt wysyłki
Pokaż listę aukcji
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Niniejsze informacje na temat produktów nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Wszystkie znajdujące się na stronie znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm. Rzeczywisty wygląd produktów może różnić się od produktów prezentowanych na zdjęciach. Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne i opisy produktów nie zawierają błędów.